• روند تجزیه تحلیل فضایی و مدل سازی

مولف کتاب روند تجزیه تحلیل فضایی و مدل سازی   Martin Behnisch میباشد و توسط معصومه حیدری در انتشارات آریا دانش سال1398 ترجمه شده است .

زمین منبع محدودی است و باید با نهایت مسئولیتپذیری در جهت به حداقل رساندن آسیب های اجتناب ناپذیر به خاک و چشم اندازها رفتار شود. این کتاب نتیجه اولین سمپوزیوم بین المللی کاربری زمین (ILUS) است که از 11 تا 13 نوامبر 2015 در شهر درسدن توسط موسسه توسعه اکولوژی شهری و منطقه ای  (IOER) Leibniz برگزار و سازماندهی شد. عنوان سمپوزیوم "روند تجزیه و تحلیل فضایی و مدل سازی شهرک و زیرساخت ها" بوده است. ساختار کتاب نشان دهنده چهار موضوع اصلی این سمپوزیوم است:

- مسیر درک بهتر از شهرک ها و زیرساخت ها

- داده کاوی جغرافیایی

- مدلسازی فضایی، سیستم پویا و شبیه سازی جغرافیایی

- نمایش و تجزیه و تحلیل چند مقیاسی

کارشناسان ارشد از طیف گسترده ای از موسسات، توسط سردبیران برای بحث در مورد موضوعات مختلف به کار گرفته شدند. علاوه بر این کتاب، مجموعه ای کامل از مقالات بعد از کنفرانس در مجله بین المللی اطلاعات ژئو ، ISPRS منتشر شد. هدف از این امر ویژه، انتشار مقاله یا مقالات پژوهشی اصلی به منظور تهییج برای بحث بیشتر در مورد روند تجزیه و تحلیل فضایی و مدل سازی خصوصیات زیست محیطی-ساخته شده است. تمام مقالات منتشر شده در آدرس http://www.mdpi.com/journal/ ijgi/special_issues/Built-Environment2015 جمع آوری شده است.

ILUS  ، دانشگاهیان برجسته و احزاب علاقه مند را برای ارائه، بحث و همکاری در مورد مسائل مربوط به شهرک سازی و زیرساخت ها گرد هم آورده است. واضح است که این موضوع شامل بسیاری از زمینه های تخصصی در علوم فضایی، علوم اطلاعاتی، مطالعات محیطی، جغرافیا، نقشه برداری، علوم پایه GIS ، برنامه ریزی شهری و معماری است.  ماهیت بین رشته ای این سمپوزیوم، متضمن تعامل بین ایده های جدید از زمینه های همپوشانی مطالعات با هدف پیشرفت درک ما از مناطق ساخته شده است. به خصوص، شرکت کنندگان در مورد چگونگی پیشرفت های اخیر در تجزیه و تحلیل و مدل سازی فضایی می توانند مدیریت پایدار منابع، حمایت از برنامه ریزی و توسعه منطقه ای، افزایش اطلاعات و دانش فضایی و همچنین بهینه سازی راهبردها، وسیله و ابزارها را تقویت کنند. تحقیق درباره شهرک ها و زیرساخت ها، پرسش های بسیاری را مطرح می کند: چه مواردی ممکن است مهمترین چالش ها و سوالات تحقیق در این موضوع در سال های آتی باشد؟ چه اطلاعاتی و استراتژی های تحلیلی نیاز داریم؟ نقاط قوت و ضعف چارچوب ها و روش های فعلی چیست؟در چارچوب تحولات تئوری که توسط اکتشاف کمی ارتباطات فضایی و فرایند پشتیبانی می شود، ساختارها و الگوها چیست؟ سمپوزیوم همچنین شامل ارائه تحولات و نتایج نظرسنجی نظارت بر حل و فصل و توسعه فضای باز (www.ioermonitor.de) است. یکی از نوآوری های اخیر، توسعه یک برنامه جدید گوشی هوشمند Land Use Monitor DE  است که نقشه های شطرنجی با رزولوشن بالا را برای کاربردهای محلی به کاربران ارائه می دهد و همچنین امکان مقایسه با دوره های زمانی قبلی را نیز فراهم میکند.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

روند تجزیه تحلیل فضایی و مدل سازی

 • تولید کننده: انتشارات آریا دانش
 • کد محصول: 1016
 • چاپ: 1
 • شابک: 6-63-6524-622-978
 • صفحات: 244
 • جلد: شومیز
 • قطع: وزیری
 • زبان: فارسی
 • تاریخ انتشار: 12 آذر 1399
 • موجودی: در انبار
 • 450,000ريال


برچسب ها: روند تجزیه تحلیل فضایی و مدل سازی